title

SEYAHAT SAĞLIK SİGORTASI

 

Seyahat sigortası, yurt içi ve yurt dışı seyahatleriniz sırasında olası risklere karşı koruma sağlayan bir sigorta çeşididir.

Seyahat sırasında başınıza gelebilecek kaza, yaralanma ve bagaj kaybı gibi birçok durumu kapsayan ve asistans hizmetleriyle de hayatı kolaylaştıran bir sigorta ürünüdür.

Zorunlu olduğu durumların da bulunduğu seyahat sigortası, Avrupa ülkelerine girişte ön koşul olarak sunulmaktadır.

Bu nedenle çoğu zaman yurt dışı seyahat sigortası ‘vize sigortası’ olarak da bilinmektedir.

title
title
title

Yurt İçi Seyahat Sigortası

 

Türkiye içinde gerçekleştirdiğiniz seyahatlerinizde Yurt İçi Seyahat Sigortası ile artık daha güvendesiniz! Yurt İçi Seyahat Sigortası ile Türkiye’nin neresinde olursanız olun, güvende olun! Seyahat süresince yaşayabileceğiniz kötü sürprizlere karşı sizi koruma altına alan seyahat sigortası, süreye göre değişen poliçe fiyatları ile yanınızda. Seyahat sigortası fiyat teklifi almak ve teminatları öğrenmek için sitemizdeki İletişim formu ile bize talebinizi iletebilir ya da iletişim telefonlarımızdan bizi arayarak detaylı bilgiye erişebilirsiniz.

 

Yurt Dışı Seyahat (Vize) Sigortası

 

Yurt Dışı Vize Seyahat Sigortası, sizi pek çok riske karşı koruyan paketleri ile seyahatiniz boyunca yanınızda olsun! Yurtdışı Vize Seyahat Sigortası yaptırarak vize evrakları arasında yer alan yurt dışı sağlık sigortası gerekliliğini yerine getirirken gezinizin keyfini doyasıya çıkarın! Sizi pek çok riske karşı koruyan paketleri ile yurt dışı sigortası, seyahatiniz boyunca yanınızda olsun. Seyahat sigortası fiyat teklifi almak ve teminatları öğrenmek için sitemizdeki İletişim formu ile bize talebinizi iletebilir ya da iletişim telefonlarımızdan bizi arayarak detaylı bilgiye erişebilirsiniz.

 

Türkiye Vizesi Seyahat Sigortası

 

Türkiye’ye Seyahat Sigortası, turistik ve ya ticari amaç ile yurtdışından Türkiye’ye seyahat edecek yabancı uyruklu kişilerin vize başvurularında kullanmak üzere gerekli olan bir sigorta ürünüdür. Türkiye’ye seyahat eden yabancı uyruklu kişiler, vize başvurularında talep edilen seyahat sigortası ile Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde ülkemizde kalacakları süre boyunca karşılaşacakları ani ve beklenmedik kaza ve rahatsızlıklara karşı güvence altına alınmaktadır. Seyahat sigortası fiyat teklifi almak ve teminatları öğrenmek için sitemizdeki İletişim formu ile bize talebinizi iletebilir ya da iletişim telefonlarımızdan bizi arayarak detaylı bilgiye erişebilirsiniz.

title
Seyahat Sigortası İçin Dikkat Edilecek Hususlar ?   Seyahat Sigortası Neleri Kapsar ?
 • Seyahat sigortası yaptırmadan önce dikkat edilecek ilk konu seyahat edilecek bölgenin vize şartları olmalıdır. Seyahat edilecek bölge ve kalınacak gün sayısına göre poliçenin başlangıç ve bitiş tarihleri göz önüne alınmalı ve seyahat sırasında sigortalıya en uygun seyahat sağlık sigortası yapılmalıdır. Seyahatin uzunluğuna ve tarihine bağlı olarak ayarlanan seyahat sigortası, en çok bir yıl, en az ise bir hafta süreyle yapılabilmektedir.

 
 • Seyahat öncesi belirlenen teminatlara ve seyahat sırasında meydana gelebilecek olası durumlar sonucu gerçekleşen hasara göre değişkenlik gösteren sigorta teminatı, farklı sigorta şirketlerine ve poliçenin kapsadığı ürün özelliklerine göre değişiklik gösterebilir. Yapılacak seyahat sırasında doğru sigorta teminatına sahip bir poliçeye sahip olmak güvenlik ve huzur açısından gerekli ve önemli bir konudur. Yurt içi veya yurt dışı seyahat sırasında kullanılmak üzere oluşturulan seyahat sağlık sigortası, seyahatin başlaması ile aktifleşip, seyahatin bitmesi ile son bulur.

Seyahat Sigortası Teminatları Nelerdir?

   
 • Seyahat sigortası nedir ve ne işe yarar gibi soruların yanı sıra en çok merak edilen bölüm, seyahat sigortası teminatları nelerdir başlığı olmaktadır. Standart bir seyahat sigortasının ana teminatları aşağıdaki gibidir:
 •  

 • * Vefat durumu: Oluşabilecek herhangi bir kaza sonucu sigortalı kişinin vefat etmesi riskini kapsayan bu teminat, durumun gerçekleşmesi halinde seyahat sigortası poliçesinde önceden belirlenmiş limit kapsamınca tazminat ödeyecektir.
 • * Tıbbi tedavi giderleri: Yurt dışı seyahati sırasında kaza sonucu sakatlık, hastalık veya yaralanma gibi tıbbi müdahale gerektiren bir olayın yaşanması durumunda, sigortalı kişinin tüm tedavi masrafları bu teminat kapsamınca karşılanacaktır.
 • * Tıbbi bir merkeze nakil giderleri: Sigortalı kişinin hastalanması veya bir kaza sonucu yaralanması halinde ambulans ve refakatçi doktor masrafları bu teminat kapsamınca karşılanacaktır.
 • * Konaklama süresinin uzamasına bağlı giderler: Sigortalı kişinin hastalanması veya bir kaza sonucu yaralanmasına bağlı olarak bulunduğu bölgede konaklama süresinin uzaması halinde, tüm konaklama giderleri bu teminat kapsamınca karşılanacaktır.
 • * Acil bir durum nedeniyle eve geri dönüş giderleri: Sigortalı kişinin seyahatte bulunduğu sırada evinde olabilecek hırsızlık, yangın vs. gibi durumların meydana gelmesi halinde, eve geri dönüş masrafları bu teminat kapsamınca karşılanacaktır
 • * Aile üyesi bir kişinin vefatı nedeniyle eve geri dönüş giderleri: Sigortalı kişinin seyahat sırasında aile üyesi bir yakınını kaybetmesi sonucu acil geri dönüşüyle ilgili masraflar bu teminat kapsamınca karşılanacaktır.
 • * Olası vefat halinde cenaze nakli ve refakatçi giderleri: Sigortalı kişinin vefatı durumunda cenazesinin yurda nakli ve cenazeye eşlik eden refakatçilerin yurda dönüş masrafları bu teminat kapsamınca karşılanacaktır.
 • * Kayıp bagajın bulunması halinde sigortalı kişiye ulaştırılması giderleri: Sigortalı kişinin seyahat sırasında bagajını kaybetmesi halinde, bagajın bulunması ve sigortalı kişiye ulaştırılması ile ilgili yapılan masraflar bu teminat kapsamınca karşılanacaktır.
 • * Acentanın iflası ve veya taahhüdün yerine getirilememesi: Yurtiçi ve yurt dışı acenta eşiliğinde gerçekleştirilen bazı seyahatlerde talep edilmesi halinde poliçelere, acentanın seyahatten önce, anında veya sonrasında iflasından kaynaklı zararların ayrıca seyahat süresince taahhüt edilen program dışında hizmet verilmesinden kaynaklı zararların tazmini üzerine teminatlar eklenebilmektedir.
 •  

 • Güvenli ve huzurlu bir seyahat için seyahat sigortanızı mutlaka yaptırmalı, beklenmedik durumlara karşı önlem almayı unutmamalısınız.
 •  

 • Seyahat sigortası fiyat teklifi almak ve teminatları öğrenmek için sitemizdeki İletişim formu ile bize talebinizi iletebilir ya da iletişim telefonlarımızdan bizi arayarak detaylı bilgiye erişebilirsiniz.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı